будова та ремонт тепловоза
Тема: Корені та шатунні підшипники дизеля
Корені та шатунні вкладки є радіальні та навантажуються силами тиску газів у циліндрах дизелю, а також силами інерції мас, що рухаються, кривошипно-шатунного механізму к трактору ЮМЗ. Давання на поверхні тертя вкладок під час згоряння палива в циліндрах сягає 35.40 МПа й більше.
Основні вимоги, що пред'являються до вкладок, є їх зносостійкість, антифрикційні, антизадирні й антикорозійні властивості, теплопровідність і здатність поглинати абразивні частинки, що містяться в мастильній олії. Корені вкладки мають також мати достатню жорсткість, що запобігає циклічному викривленню осі колінчастого вала під дію перерахованих навантажень.
Радіальні підшипники складаються з двох вкладок, завтовшки приблизно 3 мм у шатуваних, і приблизно 4 мм у корінних, формуваних холодним штампуванням. Основою вкладок є сталева стрічка, на яку заливанням нанесений шар алюмінієвого сплаву, а в форсованих дизелів шар олив'яної бронзи. Третім шаром є сплав олива з оловом завтовшки 0,03...0,04 мм. Для правильного встановлення вкладок у паросточки їхніх послів слугують виштамповані в них вусики, що входять до спеціальних пази в пастелях. Під час затягування болтів кріплення кришки підшипника вкладки навантажуються в розтяжку пастелі з натягом, який запобігає їхньому провертанню під дією сил тертя біля шийки вала.
Упоральні підшипники навантажуються силою натискних пружин зчеплення під час його вимкнення, а також осьовий складник сили в косозубому зачепленні шестерні приводу механізму газорозподілу та паливного насоса високого тиску, встановленої на колінчастому валі. Ці сили, як і подовження вала під час його нагрівання, називають його осьове переміщення, що призводить до порушення кутів оперення подавання палива в циліндри дизеля насосом високого тиску та фаз газорозподілу.
Упорними підшипниками, що запобігають осьовому переміщенню вала, є чотири півкільця. Розміщення напівкілець перед хвостовиком дає змогу розвантажити вал від сили натискних пружин зчеплення. Провертання напівкілець запобігає штифтам, що проходять через свердління. Для рівномірного розподілу олії, що витікає з кореного підшипника, по поверхнях, що труться, щік вала та півкілець, на останніх робляться радіальні канавки. Ці поверхні напівкілець покриті шаром антифрикційного сплаву.
Питання та індивідуальні консультації по вайберу 0669797045