ПЛАН заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
- Ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативно- правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі.
- Проведення зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів із залученням представників правоохоронних органів, служб соціального захисту, медичних установ та інших зацікавлених організацій.
- Запровадження програми правових знань у формі гурткової, факультативної роботи.
- Організація роботи гуртків, факультативів із безпечної та етичної поведінки.
- Створення інформаційних куточків для учнів із переліком організацій, до яких можна звернутися у ситуації насилля та правопорушень.
- Ознайомлення учителів і дітей з інформацією про прояви насильства та його наслідки.
- Батьківські збори – це форма організації спільної діяльності батьків, учителів, класних керівників та соціального педагога, яка передбачає їх спілкування з метою обговорення актуальних питань навчання і виховання, ухвалення рішень.
- Консультації - форма роботи з батьками, яка передбачає надання фахівцем психологічної служби допомоги батькам із психологічних аспектів родинного виховання.
- Педагогічний консиліум - форма спілкування учнів, учителів, фахівця психологічної служби навчального закладу та батьків, метою якої є цілісне, різнобічне вивчення особистості учня, вироблення єдиної педагогічної позиції; визначення головних напрямів удосконалення виховного процесу зусиллями вчителів, батьків, самого учня; тренінги спілкування, підвищення рівня саморегуляції психічних процесів.
- Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.