A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Авдіївське професійно-технічне училище

ПТЕ та інструкції

Дата: 01.11.2023 08:59
Кількість переглядів: 100

Тема: Приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора

 

14.4 Приймання поїздів на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора

 

14.4.1 "Приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні або погаслих основних вогнях вхідного світлофора може бути здійснене за запрошувальним сигналом, за спеціальним дозволом чергового по станції тільки у виключних випадках і у відповідності з порядком, передбаченим Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи.

 

Швидкість руху поїзда під час приймання на станцію за запрошувальним сигналом або за спеціальним дозволом чергового по станції має бути не більшою 20 км/год., при цьому машиніст зобов'язаний вести поїзд з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитись, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху" (п. 16.8 Правил технічної експлуатації залізниць України).

 

Приймання поїздів на станцію при забороняючому показанні вхідного (маршрутного) світлофора допускається у випадках:

 

а) неможливості відкриття вхідного світлофора через несправність;

 

б) якщо приймання поїзда здійснюється на колію, не передбачену технічно-розпорядчим актом, та неможливо відкрити вхідний світлофор;

 

в) приймання на окремі ділянки колій підштовхуючих локомотивів, локомотивів, що прямують у розміщене на станції депо, локомотивів, що прямують з депо під состави поїздів;

 

г) приймання відбудовних та пожежних поїздів, допоміжних локомотивів, локомотивів без вагонів, снігоочисників, спеціального самохідного рухомого складу, а також господарчих поїздів та колійних машин (при виконанні робіт із закриттям перегону), на вільні ділянки станційних колій, крім колій, що зайняті пасажирськими поїздами.

 

14.4.2 Приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного (маршрутного) світлофора проводиться:

 

а) за реєстрованим наказом чергового по станції, що передається машиністу через радіозв'язок;

 

б) за реєстрованим наказом чергового по станції, що передається по спеціальному телефону, встановленому біля вхідного світлофора;

 

в) за запрошувальним сигналом;

 

г) за письмовим дозволом чергового по станції (бланк ф. ДУ-59), наведений на стор. 148;

 

д) за реєстрованим наказом поїзного диспетчера (при диспетчерській централізації);

 

е) за спеціальним маневровим світлофором, установленим на щоглі вхідного світлофора.

 

У тому ж порядку при забороняючому показанні вхідного світлофора (або при відсутності такого світлофора) приймаються на станцію поїзди, що прямують по неправильній колії. Такі ж дозволи застосовуються у тих випадках, коли при раптовому перекриванні вхідного (маршрутного) світлофора на забороняюче показання машиніст, сприйнявши перекривання, зупинить поїзд вже після проїзду вхідного світлофора.

 

Будь-який з перелічених дозволів може бути переданий машиністу тільки після переконання чергового по станції у готовності маршруту приймання.

 

Накази, що передаються машиністу, про приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного (маршрутного) світлофора повинні реєструватися у порядку, передбаченому у п. 4.8.

 

Конкретний порядок дій працівників при прийманні поїздів на станцію при забороняючому показанні вхідного (маршрутного) світлофора та по неправильній колії вказується у технічно-розпорядчому акті станції.

 

14.4.3 У разі неможливості засвітити на вхідному (маршрутному) світлофорі маршрутний покажчик (парку або колії приймання) поїзд приймається на станцію за дозволяючим показанням вхідного (маршрутного) світлофора без видачі машиністу додаткового дозволу на проїзд несправного маршрутного покажчика. У цих випадках машиніст при прямуванні на станцію повинен виявляти особливу пильність.

 

Порядок проїзду вхідного (маршрутного) світлофора у випадках несправності маршрутного покажчика на станціях стикування електричної тяги змінного та постійного струму, а також на станціях суміщення колій різної ширини встановлюється в інструкціях, затверджених начальником залізниці.

 

14.4.4 Реєстрований наказ чергового по станції через радіозв'язок про приймання поїзда при забороняючому показанні вхідного світлофора передається за формою:

 

"Наказ N ... Дата ... Час (год. ... хв. ...)

 

Машиністу поїзда N ...... Я, черговий по станції ..... дозволяю Вам прямувати на ....колію при забороняючому показанні вхідного світлофора. Маршрут приймання готовий. ДСП ... (прізвище)".

 

При прямуванні поїзда по неправильній колії та відсутності вхідного світлофора на цій колії реєстрований наказ передається за формою:

 

"Наказ N ... Дата... Час (год. ... хв. ...)

 

Машиністу поїзда N .... Я, черговий по станції .... Дозволяю Вам з .... неправильної колії прямувати на ...... колію. Маршрут приймання готовий. ДСП ... (прізвище)".

 

Повторивши наказ та одержавши від чергового по станції підтвердження, що наказ зрозумілий правильно, машиніст вводить поїзд на станцію.

 

За такими ж формами передається машиністу наказ чергового по станції про прямування поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора, якщо цей дозвіл передається по спеціальному телефону, встановленому біля вхідного світлофора (сигнального знака "Межа станції").

 

Як, правило, наказ через радіозв'язок передається машиністу заздалегідь, при підході поїзда до станції. Наказ по спеціальному телефону передається машиністу після зупинки поїзда перед вхідним світлофором (сигнальним знаком "Межа станції").

 

14.4.5 На ділянках з диспетчерською централізацією приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора здійснюється у порядку, передбаченому у п. 6.5.1.

 

14.4.6 Приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного і маршрутного світлофора за письмовим дозволом чергового по станції здійснюється тільки у виняткових випадках, коли для цієї мети не можуть бути використані інші форми дозволу, передбачені у п. 14.4.2. Письмовий дозвіл заповнюється за формою:

 

"Дата ..., місяць ..., рік ..., год. ... хв. .... Машиністу поїзда N ... дозволяється прямувати на ... колію станції. Маршрут приймання готовий. ДСП ... (підпис)".

 

У письмовому дозволі на проїзд вхідного світлофора із забороняючим показанням вказується: N станційної колії від вхідного світлофора до маршрутного, а у письмовому дозволі на проїзд маршрутного - N колії приймання.

 

Дозвіл завіряється штемпелем станції.

 

При забороняючому показанні одночасно обох сигналів - вхідного і маршрутного світлофора приймання поїзда на станцію здійснюється за двома письмовими дозволами. Письмові дозволи вручаються машиністу біля вхідного і маршрутного світлофорів, або обидва дозволи вручаються машиністу біля вхідного світлофору.

 

Для передачі машиністу поїзда, що прибуває, письмового дозволу можуть залучатися чергові стрілочних постів, працівники складацьких бригад, чергові і оператори постів централізації та інші працівники у порядку, передбаченому у технічно-розпорядчому акті станції.

 

14.4.7 Працівники, призначені для передачі машиністу письмового дозволу, зустрічають поїзд біля вхідного (маршрутного) світлофора, а по неправильній колії (при відсутності вхідного світлофора на цій колії) - біля сигнального знака "Межа станції", показуючи у бік поїзда, що прибуває, вдень - розгорнутий червоний прапор, а вночі - червоний вогонь ручного сигнального ліхтаря. Після зупинки поїзда письмовий дозвіл вручається машиністу.

 

14.4.8 Приймання відбудовних, пожежних поїздів, допоміжних локомотивів, локомотивів без вагонів, снігоочисників, спеціального самохідного рухомого складу, а також господарчих поїздів (при виконанні робіт з закриттям перегону) на вільні ділянки станційних колій (крім зайнятих пасажирськими, людськими поїздами та поїздами з небезпечними вантажами класу 1 (вибуховими матеріалами) дозволяється у необхідних випадках тільки при забороняючому показанні вхідного сигналу за дозволами, передбаченими у п. 14.4.2, при цьому машиністи локомотивів (водії спеціального самохідного рухомого складу) водночас з передачею дозволу про приймання на станцію (у тому числі перед засвічуванням запрошувального вогню на вхідному світлофорі) повинні бути попереджені про місце, де необхідно зупинитися за формою:

 

"Наказ N ... Дата ...Час (год. ... хв. ...)

 

Машиніст поїзда N ... Я, черговий по станції ... Дозволяю Вам прямувати на вільну ділянку ... колії при забороняючому показанні вхідного світлофора до ... (вказати місце зупинки). Маршрут приймання готовий. ДСП ... (прізвище)".

 

У цьому випадку, прямуючи до станції при забороняючому показанні вхідного світлофора, машиністи локомотивів (водії спеціального самохідного рухомого складу) повинні зупинятися на місці, вказаному у повідомленні, а надалі керуватися сигналами або вказівками чергового по станції, оператора поста централізації, чергового стрілочного поста або сигналіста.

 

14.4.9 Розроблюваний згідно з п. 16.6 Правил технічної експлуатації залізниць України порядок приймання на певні ділянки станційних колій підштовхуючих локомотивів, локомотивів, що прямують у розміщене на станції депо, чи локомотивів, що йдуть з депо, під состави поїздів, повинен передбачати їх прямування від межі станції до визначеного місця - маневрового світлофора або спеціального покажчика з написом "Зупинка підштовхуючого локомотива", "Зупинка локомотива, що прямує під состав поїзда", "Зупинка локомотива (моторвагонного поїзда), що прямує у депо", а також порядок подальшого руху цих локомотивів по станційних коліях за формою:

 

"Наказ N ... Дата ... Час (год. ... хв. ...)

 

Машиніст поїзда N ... Я, черговий по станції ... Дозволяю Вам прямувати на вільну ділянку ... колії при забороняючому показанні вхідного світлофора до ... (вказати місце зупинки). Маршрут приймання готовий. Далі будете слідувати на колію N ... ДСП ... (прізвище)".

 

Дозволом для в'їзду цих рухомих одиниць на станцію може бути: дозволяюче показання спеціального маневрового світлофора, встановленого на щоглі вхідного сигналу, або інший дозвіл для приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора з числа передбачених у п. 14.4.2. Встановлений порядок вказується у технічно-розпорядчому акті станції та оголошується всім машиністам підштовхуючих локомотивів та машиністам локомотивів (моторвагонних поїздів), що прибувають у депо.

 

За умов несправності радіозв'язку приймання локомотива на вільну ділянку колії за запрошувальним сигналом забороняється.

 

Взірець бланку ДУ-59 

 

 

УЗ  

 

Форма ДУ-59 

 

УЗ  

 

Форма ДУ-59 

 

Затверджена УЗ в 2005 р. 

 

Затверджена УЗ в 2005 р. 

 

Корінець дозволу

N ______________ 

 

Дозвіл N _________

 

Станція (штемпель) 

 

Станція (штемпель) 

 

Видано на поїзд N ________ 

 

Машиністу поїзда N ____ дозволяється 

 

Колія приймання N _______ 

 

прямувати на _________ колію станції. 

 

 

Маршрут приймання готовий. 

 

Черговий по станції __________

                                             (підпис) 

 

________________________

                   (прізвище) 

 

Машиніст ______________

                            (підпис) 

 

________________________

                   (прізвище) 

 

Черговий по станції _____________

                                                   (підпис) 

 

___________________________________

                                  (прізвище) 

 

(бланк білого кольору) 

 

(бланк білого кольору) 

 

 

 

Завдання на дистанційне навчання:

Прочитати, законспектувати, вивчити.

 

Питання та індівідувальні консультацій на вайбер 0669797045

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень