A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Авдіївське професійно-технічне училище

будова і ремонт електровоза

Дата: 22.01.2024 19:11
Кількість переглядів: 107

Тема: Ремонт струмоприймача

7.2 Ремонт

 

Підстава струмоприймача не повинна мати перекосу, а його елементи не повинні мати погнутостей, тріщин, розроблених отворів під болти опорних ізоляторів і неякісних зварних швів.

Погнуті швелери підстави виправляють на довідковій плиті. Розроблені отвори під болти заварюють і розсвердлюють. Зварні шви з тріщинами зрубали і накладають знов. Тріщини обробляють і заваривают. Виміряють шаблоном по діагоналі підстави відстані між отворами під болти ізоляторів. Різниця цих відстаней при пластмасових опорних ізоляторах не повинна перевищувати 10 мм При великих відхиленнях один з двох отворів заварюють і розсвердлюють знов.

Контактні поверхні підстави в місцях приєднання наконечників гнучких шунтів і силового кабелю зачищають і облаживают припоєм ПОС-40.

Опорні ізолятори очищають: фарфорові -- в 5% розчині каустичної соди; пластмасові промивають в 3% розчині щавлевої кислоти протягом 40--60 мін і потім гарячою водою. Невеликі сколи закладають цементним розчином або епоксидною смолою. Місця пошкодженої глазурі на довжині менше 10% шляху можливого перекриття на ізоляторах з пластмаси АГ-4 зачищає дрібним скляним папером і офарблює емаллю ГФ-92-ХК, - Місцеві випалювання і сліди оплавлення видаляють дрібним скляним папером і полірують. Фарфорові ізолятори зачищати скляним папером забороняється. Ізолятори з ослабленим кріпленням в армировке перезаливають в спеціальному пристосуванні. Перевіряють електричну міцність відремонтованих ізоляторів.

Гумові амортизаціїпошкоджені або втратити еластичність, і стрижні з виробленням або є пошкоджений ний різьбленням замінюють.

Привід струмоприймача розбирають. Підйомні і опускаючі пружини очищають і оглядають. Зазор між витками у пружин більшості струмоприймачів у вільному стані повинен бути не більше 1,5 мм На спеціальному пристосуванні перевіряю жорсткість пружин. Пружини з тріщи нами, вм'ятинами, із зазорами між витками більше 1,5 мм, а також пружини, що втратили необхідну жорсткість, замінюють.

Оглядають важелі важіль-пружинного механізму. Погнуті важелі виправляють. Вироблення на робочій поверхні криволінійних важелів відновлюють наплавленням з подальшою обробкою за профілем. В розроблені отвори важелів і сірьгпружин упресовують бронзові втулки. Несправні підшипники замінюють.

Пневматичний привід розбирають, деталі промивають в гасі і оглядають. Розроблені отвори для штока в поршні відновлюють наплавленням з подальшою обробкою. Бронзову направляючу втулки кришки циліндра з виробленням більше 2,5 мм замінює. Циліндр із зносом внутрішньої поверхні по діаметру більше 0,7 мм ремонтує. Інші можливі несправності деталей приводу і технологія їх усунення, а також перевірка роботи відремонтованого приводу є описаний на початку глави. Після збірки приводу переконуються у відсутності в ньому витоку повітря. При тиску 675 кПа (6,75 кгс/см2) витоку повітря бути не повинно.

Рами, струмоприймача перевіряють на спеціальних стендах-кондукторах. Якщо рама не входить в кондуктор або входить з великим зусиллям, її розбирають. Підлягають розбиранню і рами з послабленим кріпленням труб в кулю нирах, з послабленимими закльопувальними з'єднаннями, з погнутими трубами і за наявності на них тріщин, прожогов або вм'ятин глибиною більше 3 мм

Погнуті труби правлять в горячому стані, нагріваючи місця погнутости газовим пальником, або в холодному стані -- спеціальним гвинтовим пресом. Двотаврові важелі нижніх рам деяких токоприемников виправляють на правильній плиті. Конусні труби нижніх рам правлять на конічних облямовуваннях.

Труби верхніх і нижніх рам з тріщинами, прожогами і вм'ятинами глибиною більше 3 мм замінюють. Дозволяється відновлювати труби з по потужністю сполучних муфт за умови, що число дефектних місць буде не більш одного на трубу і не більше двох на раму. Для цього трубу розрізають по дефектному місцю, надягають сполучну муфту, стягують її болтами, розсвердлюють отвори під заклепки, встановлюють їх і пропоюють краї муфти латунним припоєм або міддю. Товщина стін з'єднай тильних муфт повинна бути не менше 1 мм, а довжина -- 90--120 мм

На трубах нижніх рам допускається залишати вм'ятини глибиною 3 мм, якщо їх на довжині до 150 мм не більше двох і труба не має погнутости. В конусних трубах нижніх рам токоприемников П-3 і П-5 дозволяється

заварювати газовою зваркою тріщини і залишати зварені з двох Зношені місця шарнірів рам відновлюють наплавленням з після дуючої обробкою. Підшипники шарнірних з'єднань для видалення ста рій мастила промивають в гасі, не справні замінюють, справні або знов встановлювані покривають мастилом ЦИАТІМ-201.

Каретку розбирають і перевіряють із стану її деталей. В результаті сприйманих кареткою ударів в місцях вигинів виникають тріщини в бічних стінах утримувачів, зносяться вали, осі і втулки, зривається різьблення кронштейнів полозів, змінюються характеристики пружин.

Осі, вали і втулки тяги і підстави із зносом більше 1 мм замінють. Ослаблюючи латунну втулку осі утримувача випрессовують і встановлюють нову. Нові осі цементують або гартують. Зірване різьблення кронштейнів відновлюють заваркою і нарізкою нового різьблення. Тріщини в утримувачі обробляють, заварюють газовою зваркою і зачищають напилком. Пружини обох кареток повинні мати однакову довжину і однакові характеристики.

Полози звільняють від старого твердого мастила пневматичним зубилом і металевими щітками з пневматичним приводом. Непридатні мідні, металокерамічні пластини або вугільні вставки замінюють. Для зняття пластин гвинти, що кріплять їх до каркаса, зрубують або відкручують. За спеціальним шаблоном перевіряють профіль каркаса. Угнутість його на довжині 1 м прямолінійній частині не повинна перевищувати 2 мм, а відстань між кінцями його схилів відрізняється від креслярських розмірів більш ніж на ±15 мм. Правлять каркаси на спеціальному облямовуванні.

Каркаси полозів з товщиною стін менше 1,3 мм замінює. Зайві отвори для установки контактних пластин, тріщини і надриви в каркасах і прожоги заварюють газовою сваркою або електрозварюванням постійним струмом. Відремонтований каркас знов перевіряють за шаблоном і оцинковують, після чого встановлюють контактні пластини або вугільні вставки. Поверхню каркаса в місцях установки вугільних вставок очищають на сталеструйній установці, омедняют або обуживают.

Нові мідні контактні пластини виготовляють із смугової міді Ml. Місця отворів під гвинти М6 розмічають по кондуктору. Після рассвердловки отвори зенкують під кутом 60° при кріпленні пластин спеціальними гвинтами і під кутом 90° при використовуванні стандартних гвинтів. Установку пластин починають з середини полоза. Вмонтовуючи пластини, стежать, щоб вони щільно прилягали до поверхні каркаса, в місцях стику були на одному рівні і не мали гострих і виступаючих кутів. Зазор між пластинами в місці стику повинен бути не більше 1 мм

При кріпленні пластин до каркаса спеціальними латунними або мідними гвинтами із утворюючою головок 60° гвинти треба встановлювати так, щоб їх головки не виступали над робочою поверхнею пластини або були втоплені, але не більше ніж на 0,75 мм При кріпленні стандартними гвинтами їх головки повинні бути втоплені на 1,5 мм при товщині пластини 5 мм і на 2,5 мм при її товщині б мм

Після установки мідних контактних пластин весь простір між ними на робочій частині полоза заповнюють сухим графітним мастилом СГС-0, забезпечуючою графитизацию і поліровку контактних поверхонь, що поліпшує токосъем і знижує знос як контактних пластин, так і контактного дроту.

Мастило СГС-0 складається з 65 вагових частин графіту і 35 частин кумаронової смоли.

Перед нанесенням мастила полоз нагрівають до температури 140--150 і грунтують одним шаром кумароновой смоли. Мастило нагрівають до температури 170--180 ° і лопаткою наносять на полоз так, щоб шар мастила був трохи вище за поверхню пластин. Коли мастило остигне і затвердіє, її запилюють напилком врівні з пластинами.

Виїмки або прожоги на вугільних вставках запилюють напилком під кутом 20° до горизонталі. Вставки з двома і більш тріщинами або товщиною менш допустимою замінюють.

Знос вугільної вставки 2 перевіряють по нанесеній на ній контрольній ризику. Якнайменша допусти травня товщина вставки Н = 25 мм Крім того, ураховуючи можливу неточність виготовлення каркаса полоза і кріпильних елементів, граничний знос контролюють також по відстані А від робочої поверхні вставки до найближчої частини елементів каркаса, який повинен бути не менше 1 мм влітку, 2 мм взимку і 3 мм при ожеледі.

Нові вставки встановлюють, всуваючи їх з кінця полоза по ластівку хвосту, освіченому пластина мі 1 і 3. Щоб не викликати появи у вставках внутрішніх тріщин, при їх установці не можна допускати сильних ударів. Зазор між вставками повинен бути не більше 0,8 мм, а внутрішні ряди вставок не повинні бути вище зовнішніх. Кінці внутрішнього ряду вставок з кожної сторони запилюють на 5--би мм по довжині і на 3 мм по висоті. Стики вставок і вставок з металевими пластинами рогів запилюють на спеціальній установці. Вставки повинні бути надійно закреплені на полозі, мати подовжніх і поперечних переміщень. Під всі гайки гвинтів і болтів. повинні бути встановлена пружинні шайби.

       
       
       

Завдання на дистанційне навчання:

Прочитати, законспектувати і вивчити. Конспекти присилати на вайбер викладачу

Питання на індивідуальні консультації по вайберу 0669797045


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень