Про проведення обласного конкурсу в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2023»
На виконання наказу директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 04 січня 2023 року № 1/163-23-ОД «Про затвердження Плану обласних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)», з метою розвитку та тренування навиків спілкування мовою візуального мистецтва Донецький обласний еколого-натуралістичний центр (далі – ДОЕНЦ) з 25 січня по 01 березня 2023 року проводить обласний конкурс в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2023» за темою «Дика природа» (далі – Конкурс).
До участі у Конкурсі запрошуються як індивідуальні учасники так і команди складом з трьох здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної та вищої освіти на чолі одного керівника.
Роботи для участі в конкурсі реєструються до 01 березня 2023 року включно за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1wQFUZJoiUvcq_oEhm9MrijkSfF88sC266e8do _E7fQE/edit
Умови Конкурсу та форма заявки на участь у Конкурсі додаються. ВСЕ БУДЕ Україна!
В.о. директора Галина МИРНА
Умови проведення обласного конкурсу в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2023»
І. Загальні положення
Для участі у обласному конкурсі в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2023» (далі – Конкурс), можна обрати одну із трьох категорій (за вибором): “Фото”, “Відео”, “Анімація”. Головна мета заходу: тренування навичок спілкування мовою візуального мистецтва. Тож, великий наголос робимо на якість контенту!
Усі три категорії мають єдину тему «Дика природа». Приймаються роботи, які розповідають про унікальні події, незвичні, цікаві ракурси довкілля тощо.
II. Учасники конкурсу
До участі у Конкурсі запрошуються як індивідуальні учасники так і команди складом з трьох здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної та вищої освіти на чолі одного керівника.
III. Порядок та строки проведення
Конкурс проводиться з 25 січня 2023 року по 01 березня 2023 року. Роботи для участі в конкурсі реєструються до 01 березня 2023 року включно за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1wQFUZJoiUvcq_oEhm9MrijkSfF88sC266e8do _E7fQE/edit
IV. Керівництво
Загальне керівництво Конкурсом здійснює департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації. Безпосередня організаційнометодична та координаційна робота з проведення Конкурсу покладається на Донецький обласний еколого-натуралістичний центр (далі – ДОЕНЦ).
Організаційне, інформаційне та методичне забезпечення Конкурсу здійснюється органами управління освітою рад територіальних громад, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні обласної ради.
V. Документація Конкурсу
Для участі у Конкурсі учасниками подаються наступні документи:
- заявка на участь згідно з додатком 1 та фото учасника (у форматі JPG);
- файли-вкладання приймаються тільки у форматах:
фото приймаються у форматі: JPG 72dpi, 800 х 1200pixel;
увесь відео контент приймається у форматах GIF (анімація) та MP4 із параметрами як для YouTube.
Примітка. Завантажувати роботу учасника потрібно у відповідному пункті реєстрації (наприклад, якщо це фоторобота, то завантажити у пункт «Завантажити фото конкурсної роботи (jpg)» і т.д.).
Також, якщо одне прізвище є учасником у декількох номінаціях, то потрібно заповнити декілька заявок на кожну номінацію (фото, відео чи анімацію) окремо.
VI. Вимоги до робіт
• Світлина чи фільм (далі – твір) має бути відбитком справжнього натхнення автора, емоційно спрямованим. Банальна кон’юнктура корисною не буде!
• Твір має бути оригінальним. Для досягнення цього творчо використовуються кольори та світло. Спираючись, на закони композиції та пропорційність, масштабність елементів кадру. Незвичний ракурс – це завжди цікаво! Експерименти підтримуються!
• Технічна майстерність виконання: має відразу відчуватись головний акцент сюжету, зазвичай підкреслений різкістю, контрастом чи композиційним рішенням кадру.
• Постпродакшн (обробка кадру у редакторах) передбачає технічно якісне зображення. Експозиція, баланс кольору, чіткість та все інше має бути вміло контрольоване автором.
• Необмеженість щодо вибору технічних інструментів, камера, софт (програми) тощо. Твори, виконані з допомогою смартфону чи професійної техніки, оцінюються однаково, відповідно до критеріїв, зазначених вище. Перегляд конкурсних творів здійснюватиметься на великому екрані, що зумовлює підвищенні вимоги до якості зображення.
• Більш складні, командні, вдумливі, «глибокі» твори отримають суттєву перевагу.
• З кожної номінації приймається по 1-му твору від кожного учасника
Номінація «Фото».
• Усього одна світлина має продемонструвати вміння автора висловлюватись візуально.
• Фото приймаються у форматі: JPG 72dpi, 800 х 1200pixel.
Номінації «Відео» та «Анімація».
• Режисура контенту повинна враховувати не тільки інформативний зміст, але емоційні коливання глядача також. Краще зробити не велику, але збалансовану, цікаву стрічку.
• Тривалість творів, де є робота спікера/ведучого/диктора, не повинні перебільшувати 3 хвилини ефіру.
• Тривалість творів, де нема роботи спікера/ведучого/диктора не повинні перебільшувати 1 хвилини ефіру.
• Обмежень що до графіки, титрів чи саунда немає.
• Вимоги до якості фільму, такі ж самі як і для фото, плюс якісній звук.
• Для поліпшення роботи журі, увесь відео контент приймається у форматах GIF (анімація) та MP4 із параметрами як для YouTube.
Номінацію «Анімація» можна вважати вільною темою.
• Усі формати візуальної творчості, які відрізняються від ФОТО та ВІДЕО можуть брати участь у цій категорії.
• Слайд-шоу, stop motion, або компіляції різноманітних жанрів будуть розглядатись згідно тих самих умов, що актуальні для фільмування відео.
• Тривалість анімації чи компіляції, рекомендована як для відео творів, 1 чи 3 хвилини відповідно.
VII. Критерії оцінювання
Кожен учасник, або команда учасників, на чолі із керівником, можуть одночасно змагатись в усіх трьох номінаціях. З кожної номінації приймається по 1-му твору від кожного учасника.
Відбір здійснюється за такими критеріями:
відповідність темі Конкурсу, повнота її розкриття – 20 балів;
власна творча неповторність – 20 балів;
актуальність порушеної проблеми – 10 балів;
шляхи вирішення порушеної проблеми – 10 балів;
пізнавальне та виховне значення роботи – 10 балів;
рівень майстерності – 15 балів;
якість виконаної роботи – 15 балів.
Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник за конкурсну роботу – 100 балів.
VIII. Визначення та нагородження переможців Конкурсу
Переможці та призери Конкурсу визначаються відповідно до критеріїв оцінювання за найбільшою кількістю набраних балів.
Переможці та призери нагороджуються грамотами ДОЕНЦ.
Переможцям обласного конкурсу надається право представляти Донецьку область на Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста – 2023».
XI. Фінансові умови
Витрати на організацію та проведення Конкурсу здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.