технології
Тема:
Ландшафтний дизайн як творчий метод облаштування довкілля
Урок № 3
Універсальні закони та прийоми дизайну в садово-парковому мистецтві. Композиція Простір. Форма. Лінія
Існує безліч прийомів та підходів для створення якісного та красивого ландшафтного дизайну. І звичайно кожен ландшафтний дизайнер керується своїми методами, загальним баченням та досвідом створення ідеального саду. Ми хочемо розповісти Вам про такі основні прийоми в ландшафтному дизайні, про які повинен знати кожен фахівець садової справи, про ті моменти якими необхідно керуватися при створенні ідеальної ландшафтної картини.
Композиція в ландшафтному дизайні
Композиція в мистецтві - це розташування та поєднання форм і об'єктів у просторі з метою створення ефекту гармонії. На відміну від живопису, де предмети зображуються на площині, в ландшафтному дизайні композиція враховує всі елементи - простір, обсяги і площини - і взаємозв'язок їх форм. Композиція тут базується на співвідношеннях форм за багатьма характеристиками - це співвідношення за геометричній будові (оскільки рослинні та інші об'єкти в саду можна умовно уявити собі в якості геометричних фігур), яке і включає в себе поєднання площин і обсягів; співвідношення за розмірами, фактурі, кольорам і відтінкам, розташуванню в просторі.
Важливий також такий елемент, як освітленість - у різний час доби одні й ті ж об'єкти, освітлювані з різних сторін полуденним, західним сонцем, або нічними ліхтарями, можуть виглядати зовсім по-різному і створювати враження мінливого простору.
Композиція в ландшафтному дизайні враховує і четвертий вимір - час. Навесні, влітку і восени один і той же сад може абсолютно змінювати свій вигляд - зелене листя стає жовтим або багряними, навесні квітучий рожевий мигдаль на тлі темних вічнозелених або хвойних рослин виглядає пухнастою хмарою, що зійшла на землю, в той час як влітку його зелене листя практично не виділяються на загальному тлі.
Урок 4
Єдність і підпорядкованість у дизайні. Пропорційність, масштабність. Поняття ритм, баланс, симетрія та рівновага. Значення контрасту та як його домогтися в ландшафтному дизайні.
1. Єдність
Єдність в ландшафтному дизайні - це повторення і послідовність дизайну. Повторення використовується для досягнення єдності в дизайні, повторюючи подібні елементи, які включають рослини і декор в ландшафті. Узгодженість використовується для створення єдності шляхом об'єднання різних елементів ландшафту, щоб створити загальну одиницю або тему.
2. Баланс
Баланс - це просто почуття рівності. Є два типи балансу в дизайні: симетричний і асиметричний баланс. При симетричному балансі дві сторони ландшафту ідентичні, а при асиметричному балансі ландшафтна композиція збалансована з використанням різних елементів і об'єктів, які мають майже однакову уявну вагу.
3. Контраст і гармонія
Контраст допомагає виділити певні елементи в вашому дизайні, а гармонія допомагає елементам в ландшафтній композиції виглядати єдино. Контрастні елементи привертають увагу глядача, коли вони розташовані поруч один з одним. Контраст і гармонія досягаються шляхом зіставлення будь-яких елементів мистецтва або використання однакових кольорів.
4. Колір
Колір дає вашому ландшафтного дизайну вимір реальному житті. Теплі кольори (наприклад, червоний і помаранчевий), здається, наближаються до вас, змушуючи об'єкт здаватися ближче. У той час як холодні кольори, такі як синій і зелений, здається, віддаляються від вас..
5. Перехід
Перехід - це просто поступова зміна. Перехід в ландшафтному дизайні ілюструється поступовою зміною розміру рослини або інтенсивності кольору. Перехід також може бути застосований до текстурі, формі листя і розміром різних елементів.
6. Лінія
Лінія є матір'ю всіх елементів ландшафтного дизайну. Лінії використовуються майже скрізь, включаючи створення ліжок, під'їздів, доріжок, текстур і перспектив. Лінії також використовуються, щоб створити ілюзію глибини і відстані..
7. Пропорція
Пропорція відноситься до розміру елемента по відношенню до іншого..
8. Повторення
Повторення безпосередньо пов'язано з єдністю. Добре мати кілька елементів і форм в саду, але повторення одних і тих же елементів надає вашому дизайну різні вирази. Занадто багато не пов'язаних між собою об'єктів можуть зробити ваш дизайн незапланованим і захаращені. Крім того, не зловживайте елементом, так як надмірне використання елементів може зробити ваш дизайн нудним, нецікавим і одноманітним..
https://www.youtube.com/watch?v=u8Ei0gkC9uk
Завдання на дистанційне навчання:
Прочитати матеріал, подивитись відео, Законспектувати і прислати на вайбер, або телеграм 0956272794