A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Авдіївське професійно-технічне училище

фізична культура

Дата: 17.05.2024 21:46
Кількість переглядів: 21

Тема: Футбол

1)Закріплення програми футбол.

Розвиток футболу в Україні

Фото без опису

Футбол (у перекладі з англійського - «ножний м'яч») найпопулярніша командна гра в світі, де за малу кількість очок потрібно боротися. Історія «ножного м'яча» налічує немало сторіч. У різні ігри з м'ячем, схожі на футбол, грали в країнах Стародавнього Сходу (Єгипет, Китай), в античному світі (Греція, Рим), у Франції («ла суль»), в Італії («кальчіо») і в Англії. Безпосереднім попередником європейського футболу був ймовірно римський «гарпастум». У цій грі, яка була одним з видів військового тренування легіонерів, слід було провести м'яч між двома стійками. Приблизно у V столітті ця гра зникла разом з римською імперією, але пам'ять про неї залишилася у населення Європи, і особливо в Італії.

Фото без опису

Сучасний футбол зародився в Україні  у 70-90-х роках ХІХ століття в Одеському британському атлетичному клубі  та Львівських гімнастичних товариствах «Сокіл». У клубі та в товариствах відбувалися показові ігри у футбол між їхніми членами.

Фото без опису

Пізніше у футбол почали грати в клубах таких міст, Ужгород, Миколаїв, Тернопіль, Краматорськ, Харків, Київ.      Перше футбольне поле обладнали в Одесі наприкінці 70-х років ХІХ століття. У Києві перші футбольні ворота  були встановлені у 1900 році на пустирі Сирець (нині там розташована кіностудія ім. О.Довженка). У  1908 році збудували майданчик з футбольним полем у Київському політехнічному інституті.

Першу програму розвитку футболу опублікував професор Е.Ценар у Львові в 1891 році, у якій він розкрив зміст та правила гри у футбол.  Нині в Україні футбол став справжнім всенародним видом спорту, яким захоплюється  дуже багато людей.

З отриманням Україною незалежності національна збірна України  з Футболу розпочала свої ігри на міжнародній арені. Перший товариський міжнародний матч вона провела 29 квітня 1992 р.  на своєму полі з командою Угорщини.

З 81 міжнародного матчу за статусом національна збірна України зіграла 24 матчі чемпіонату світу.

Відомими українськими футбольними командами є: «Динамо» (Київ), «Шахтар» (Донецьк), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Чорноморець» (Одеса), «Карпати» (Львів), «Зоря» (Луганськ), «Металіст» (Харків).

Фото без опису   Фото без описуФото без опису
Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Технічна підготовка юного футболіста.  

Виділено дві великі групи технічних прийомів для польових гравців та воротаря. До них віднеслись ведення м'яча, зупинка м'яча, удар ногою по м'ячу, удар головою по м'ячу, фінти, відбирання, вкидання. Всі ці технічні елементи є фундаментом майбутньої технічної майстерності юного футболіста.

https://www.youtube.com/watch?v=ihr9y7Z6_T0  

 

2)Закріплення програми футбол. Правила гри та арбітраж.

 

Правила гри у футбол

У матчі беруть участь лише дві команди. Кількість гравців з кожної сторони обмежується одинадцятьма з урахуванням воротаря. Єдиним снарядом вважається м'яч. Польові гравці мають право контролювати і бити по ньому тільки ногами, за винятком викидання ауту. Правила воротаря у футболі трохи відрізняються. Голкіпери можуть ловити м'яч руками, але утримувати снаряд у повітрі заборонено більше 6 секунд. Основні правила футболу єдині для всіх асоціацій і турнірів, що проводяться під егідою ФІФА. Так, кількість замін не може бути більше трьох офіційних змаганнях. Є певні вимоги і до екіпірування футболістів. Вона не повинна становити небезпеку для самого гравця або суперника. Заборонені будь-які ювелірні вироби, шпильки, годинник і т. д. Обов'язковими елементами є сорочка, шорти, щитки, гетри та взуття. Рукавички тільки у голкіпера.

0300cdyb-7686-707x471.png

 

Тривалість матчу-два тайми по 45 хвилин. При цьому суддя може додавати певну кількість часу за затримки ігри (заміни, травми і тощо). Між таймами повинен бути перерву до 15 хвилин.
Дотримання правил футболу контролюється тільки арбітром матчу і його помічниками за межами поля. Суддя визначає порушення, покарання за них, виявляє спірні моменти. Всі його рішення є остаточними.

Вимоги до поля

Покриття повинно бути у вигляді газону, або штучного або натурального. Поле має форму прямокутника. Ширина (лінія воріт) може бути від 64 до 75 м, довжина – від 100 до 115 м відповідно. Також правила гри у футбол описують і вимоги до розмітки. Поле повинно обмежуватися білими рівними лініями, які добре видно здалеку (8-12 см в ширину). Крім того, розмітка ділить газон на дві половини. Посередині чертится спеціальний круг з радіусом 915 м від центру поля.
Площа воріт обмежується прямокутником з шириною 55 м від кожної стійки (штанги). Довжина воротарської зони – 183 м. Штрафна площа окреслюється аналогічно зі сторонами 165 і 403 м. Всередині зони відзначається 11-метрова точка, звідки будуть виконуватися пенальті. Самі ворота повинні бути заввишки 244 м, завширшки 732 м. По кутах поля закріплюються флагштоки з заокругленим кінцем.

Порушення правил

У сучасному регламенті чітко прописані всі аспекти недисципліновану поведінку футболістів та тренерів. Штрафний удар призначається за підніжку, удар суперника, стрибок в ноги, агресивний поштовх, плювок, затримку противника або часу, навмисне торкання м'яча рукою. Подібне порушення в своєму штрафному майданчику карається 11-метровим (пенальті).

0300cdye-ad8c-522x348.png

Окремим видом покарання є вільний удар. Він виконується за певні порушення в штрафній площі: небезпечну гру проти суперника, контроль м'яча воротарем більше 6 секунд, дотик руками снаряда голкіпером після пасу партнера по команді. Такий удар виконується з місця фолу. Сучасні правила гри в футбол чітко визначають дії суддів щодо дисциплінарних санкцій. Жовта картка (попередження) дається за неспортивну поведінку, ненормативну лексику, систематичні порушення, зняття екіпіровки, затягування часу матчу. Обов'язково повинен каратися грубий і тактичний фол. Гравець видаляється з поля за два попередження, агресивна поведінка, плювок в кого-небудь, перешкода польоту м'яча у ворота рукою, за фол, який призвів до пенальті, за образи і заборонені жести.

Завдання на дистанційне навчання:

Прочитати матеріал, законспектувати і знати.

Фото конспекта присилати на вайбер. телеграм викладача


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень