ПТЕ та інструкції
Тема:
Рух поїздів при телефоних засобах зв'язку
7.1. При телефонних засобах зв'язку дозволом на заняття поїздом перегону служить письмовий дозвіл.
На одноколійних перегонах, а також двоколійних при відправленні поїзда по неправильній колії, до видачі письмового дозволу машиністу локомотива черговий по станції повинен одержати згоду чергового по сусідній станції на відправлення поїзда.
7.2. На двоколійних перегонах при відправленні поїзда по правильній колії видача письмового дозволу машиністу локомотива проводиться після одержання повідомлення про прибуття на сусідню станцію раніше відправленого по цій колії поїзда.
7.3. При наявності пристрою автоматичної реєстрації переговорів чергових по станціях, що обмежують перегін, з машиністами локомотивів по радіозв'язку дозволом на відправлення поїздів і заняття ними перегонів (без видачі письмових дозволів) є:
на одноколійних перегонах, а також двоколійних і багатоколійних при відправленні по неправильній колії - згода чергового по станції приймання поїзда і дозвіл чергового по станції відправлення, переданий машиністу по радіозв'язку;
на двоколійних перегонах при відправленні по правильній колії - дозвіл чергового по станції відправлення, переданий машиністу по радіозв'язку.
7.4. Пристрої автоматичної реєстрації переговорів фіксують текст дозволу (відповідного тексту письмового дозволу), переданого машиністу черговим по станції відправлення, згоду чергового по станції приймання та підтвердження машиністом одержання дозволу.
7.5. При телефонних засобах зв'язку, а також тимчасовому переході на телефонні засоби зв'язку у випадку несправності основних засобів сигналізації і зв'язку правом на заняття поїздом перегону на одноколійних і двоколійних ділянках служить письмовий дозвіл із заповненням пункту II або, при наявності пристроїв ПАРП, дозвіл, переданий черговим по станції машиністу локомотива по радіозв'язку.
7.6. Поїзними телефонограмами між сусідніми станціями обмінюються особисто чергові по станціях або за їх вказівками оператори.
7.7. Усі переговори про рух поїздів повинні вестися по телефонах поїзного міжстанційного або поїзного диспетчерського зв'язку.
У виняткових випадках при несправності поїзного міжстанційного або поїзного диспетчерського зв'язку переговори про рух поїздів можуть здійснюватися і по інших видах зв’язку, які є у розпорядженні чергового по станції порядком, установленим начальником залізничного цеху.
7.8. Заповнювати письмові дозволи черговий по станції або оператор мають право лише при наявності відповідних записів у журналі поїзних телефонограм: на одноколійних перегонах - поїзної телефонограми про згоду сусідньої станції на приймання поїзда; на двоколійних перегонах - поїзної телефонограми про прибуття на сусідню станцію раніше відправленого поїзда.
Письмовий дозвіл, заповнений оператором, черговий по станції зобов'язаний перевірити по записах у журналі поїзних телефонограм і завірити своїм підписом.
7.9. Забороняється:
- робити запит про відправлення поїзда в той час, коли перегін ще зайнятий іншим поїздом;
- заповнювати письмовий дозвіл до отримання з сусідньої станції поїзної телефонограми про згоду на приймання поїзда (на одноколійних перегонах і двоколійних при відправленні по неправильній колії) або про прибуття раніше відправленого поїзда (на двоколійних перегонах);
- передавати вихідні поїзні телефонограми раніше запису їх до журналу поїзних телефонограм і без підпису чергового по станції.
- завчасно заповнювати, підписувати не заповнені бланки письмових дозволів.
7.10. Письмовий дозвіл дає машиністу право прямувати з поїздом до вхідного світлофора сусідньої станції, а при відправленні поїзда по неправильній колії і відсутності вхідного світлофора - до сигнального знака "Межа станції". Машиніст зобов'язаний переконатися в правильності одержаного дозволу.
При безупинному прямуванні поїзда письмові дозволи повинні подаватися на локомотив вкладеними у ручний подавець і, як правило, з боку приміщення чергового по станції.
7.11. При прямуванні поїзда подвійною тягою або з підштовхувальним локомотивом впродовж всього перегону письмовий дозвіл вручається машиністу ведучого локомотива.
При прямуванні поїзда з підштовхувальним локомотивом на частину перегону письмовий дозвіл вручається також машиністу штовхача.
Завдання на дистанційне навчання:
Прочитати, законспектувати і вивчити.
Конспекти присилати на вайбер 0669797045