Вимоги до виконання дипломної работи
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації та виконання дипломних робіт
з професії: 7231 слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
7212 електрогазозварник
1. ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
Дипломна робота є завершальним етапом навчальної і практичної діяльності учнів з професії: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварник. Одночасно вона виступає важливим засобом підготовки відповідної робочої кваліфікації.
- Написання дипломної роботи передбачено на останньому курсі навчання учня в училищі.
- Метою виконання дипломної роботи є:
Ø систематизація, узагальнення, розширення та закріплення теоретичних і практичних знань, умінь та навичок з фаху;
Ø виявлення рівня підготовленості учня до самостійної роботи в умовах підприємств.
2. ВИБІР ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
Тематика дипломних робіт повинна бути спрямована на розв'язання актуаль-них проблем методики фахових дисциплін, загальнотехнічних дисциплін, науки і техніки.
- Учневі надається право вибрати тему дипломної роботи. Про тематику наукових досліджень учні дізнаються із виступів викладачів на наукових семінарах і конференціях, з виставок наукової продукції, методичних та прикладних розробок учнів-дипломників попередніх років, з оглядових лекцій та бесід. Учень може самостійно запропонувати тему з необхідним обгрунтуванням актуальності та доцільності її опрацювання.
- Найкраще, коли вибору теми дипломної роботи передує залучення учня до наукової та науково-практичної роботи.
- Для затвердження теми дипломної роботи викладач-керівник на засіданні методичної комісії у письмовій формі представляє:
Ø тему дипломної роботи;
Ø коротке обґрунтування роботи, її мету, завдання та значення.
Ø дані про дипломника (успішність, результати практичних досягнень та інше).
3. КЕРІВНИЦТВО ДИПЛОМНОЮ РОБОТОЮ
3.1. Керівником дипломної роботи є викладач спецдисциплін. Якщо дипломна робота носить комплексний характер, то вона може виконуватись під спільним керівництвом викладачів інших фахів.
3.2. Керівник дипломної роботи зобов'язаний:
Ø розробити завдання до дипломної роботи (додаток Б) в двох екземплярах (один екземпляр завдання видається учневі, інший зберігається на методкомісії;
Ø скласти календарний графік роботи на весь період проведення дипломної роботи;
Ø визначити основну літературу до даної роботи;
Ø систематично проводити консультації;
Ø здійснювати перевірку виконання дипломної роботи.
4. ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ТА ОФОРМЛЕННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
4.1. Незалежно від обраної теми дипломної роботи, в її зміст доцільно включати такі частини:
1. пояснювальну записку, що відображає характер роботи.
2. графічно-ілюстративну частину (таблиці, графіки, діаграми , технічні креслен-ня, художньо-конструкторські проекти, відеоматеріал тощо).
3. об'єкти конструювання: діючі моделі, макети, пристосування, методичні стенди, вироби, тощо).
4.2. Структура пояснювальної записки, орієнтований зміст і обсяг матеріалу по розділах:
- титульна сторінка (ДОДАТОК А).
- завдання до дипломної роботи (ДОДАТОК Б).
- рецензія на дипломну роботу.
- вступ (передмова) - 1-3 стор.
- основна частина до 25 стор.
- висновки - 1-2 стор.
- література.
Обсяг дипломної роботи не повинен перевищувати 20-30 сторінок.
У вступі слід охарактеризувати досліджувальну проблему, наукову і практичну значущість, перспективи наукових досягнень та досліджень.
Основна частина повинна складатись з розділів, які поділяються на параграфи та висвітлювати огляд літератури, методику дослідження, виклад наукових та методичних результатів і розробок та ін.
Висновки слід розглядати як підсумок роботи, в яких необхідно відзначати конкретні результати. Висновки повинні складатися з пунктів, які доцільно розпочинати таким чином:
- Проведений аналіз літератури показав, що...
- Підготовлені методичні рекомендації...
- Відібрані об'єкти конструювання...
- В економічній частині я провів...
- В графічній частині... тощо.
4.3. Оформлення пояснювальної записки. Пояснювальна записка подається машинописного тексту на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм) через два міжрядкові інтервали.
Друкований аркуш повинен мати поля таких розмірів: ліве - не менше
Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту повинна бути однаковою.
Вписувати в текст пояснювальні записки, окремі іншомовні слова, формули, умовні знаки можна чорнилом, тушшю або пастою чорного кольору.
Текст основної частини дипломної роботи поділяють на розділи, пункти, підпункти. Заголовки структурних частин пояснювальної записки «ЗМІСТ», «ПЕРЕДМОВА», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «ОХОРОНА ПРАЦІ», «ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА», «ЛІТЕРАТУРА», друкується великими літерами симетрично до тексту. Заголовки параграфів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовку не ставлять.
Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервалам.
Кожну структурну частину пояснювальної записки треба розпочинати з нової сторінки.
Нумерацію сторінок, розділів, параграфів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №. Номер сторінки проставляють в правому куті внизу сторінки без крапки в кінці. На титульній сторінці номер не ставиться .
Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ» без крапки, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.
Параграфи нумерують у межах кожного розділу.
Номер параграфу складається з номера розділу і порядкового номера параграфу, між якими ставлять крапку. В кінці номера повинна стояти крапка, наприклад: 2.3 (третій параграф другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок параграфу.
Пункти нумерують в межах кожного параграфу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, параграфу, пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера повинна стояти крапка, наприклад: 1.3.2. (другий пункт третього параграфу першого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту.
Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці необхідно подавати безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках дипломної роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстрація позначається словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
Якість ілюстрації повинна забезпечувати їх чітке відтворювання (електрографічне відтворювання), ілюстрації повинні бути виконані чорнилом, на білому непрозорому папері.
. Таблиці нумерують послідовно в межах розділу - в правому верхньому куті над відповідним заголовком розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Наприклад: «Таблиця 1.2.» (друга таблиця першого розділу).
При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) пишуть слово «Продовження табл.» і вказують номер таблиці, наприклад: «Продовження таблиці 1.2».
Формули в дипломній роботі (якщо їх більше однієї) номерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі , між якими ставлять крапку. Номер формули пишуть біля правого
поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад:
Ід= ІН